Itinerár okruhu Aztékovia a Mayovia

Deň 1: prílet do Mexico City / ubytovanie


Letecká preprava Viedeň (Budapešť) – Mexiko City, uvítanie delegátom na letisku a transfer z letiska, ubytovanie v centre mesta. Noc v Mexico City v hoteli Estoril alebo Holiday Inn Zócalo s raňajkami.

Deň 2: Mexico City / Zocalo / Katedrála / Palác / Antropologické múzeum

Voľný program, možnosť fakultatívnych výletov: Prehliadka centra mesta s katedrálou na námestí Zocalo, susediaci “Palác” s preslávenými freskami od Diega Riveru (partner Fridy Galo), “Templo Mayor” – zvyšky chrámu Aztékov vrátane návštevy známeho múzea. Prehliadka centra mesta po “Paseo Reforma” a návšteva Antropologického múzea, kde uvidíte dôležité artefakty Aztékov, Mayov, Olmékov, Mixtékov a ďalších národov Mesoameriky minulosti i súčasnosti. Noc v Mexico City v hoteli Holiday Inn Zócalo s raňajkami.

Deň 3: Mexico City / Teotihuacan / Mexico City

Možnosť fakultatívneho celodenného výletu do Teotihuacanu, tajomného mesta, ktoré medzi rokmi 200 – 700 n.l. malo nesmierny vplyv na celú Mesoameriku a ktoré sa stalo neskôr kultovým miestom pre Aztékov. Počas výletu návšteva a výstup na pyramídy Slnka a Mesiaca, Chrám Quetzalcoatla, Chrám jaguára atď. Transfer späť do Mexico City, noc v hoteli Holiday Inn Zócalo s raňajkami.

Deň 4: Mexico City / Cancun / Playa del Carmen

Transfer na letisko a odlet z Mexico City do Cancúnu a transfer do hotela Plaza Playa 3* v Playa del Carmen, cca 55 minút jazdy z letiska. Ubytovanie a večer voľný program.

Deň 5: Playa del Carmen

Celý deň voľný program, kúpanie v mori, check out v hoteli o 12 h. a večer o 19 h. odchod luxusným linkovým autobusom ADO (A/C, TV, WC) do Palenque, noc na ceste.

Deň 6: Palenque / Aqua Azul / Misolha

Skoro ráno príchod do Palenque a odchod na celodenný výlet: Palenque je považované za najkrajšie mayské mesto klasického obdobia. Nálezisko zachovalej hrobky kráľa Pakala v krypte pod Chrámom nápisov v šesťdesiatych rokoch minulého storočia urobil z Palenque kultové miesto. Na úpätí hôr a obklopené bujnou džungľou vytvára toto miesto atmosféru tajomna až mystična a to najmä ráno, kedy sa pyramídy akoby vynárajú z hmlou zahalenej džungle pod lúčmi ranného slnka a za revu opíc ukrytých v džungli. Po prehliadke transfer k prekrásnym vodopádom Misolha a potom k presláveným kaskádam Aqua Azul, ktorých zelenomodrá spenená voda vás očarí. Tu je možnosť kúpania a odpočinku. K večeru návrat do Palenque, noc v hoteli.

Deň 7: Palenque / Yaxchilán / Flores

Skoro ráno vyrazíme na cestu do srdca Chiapas k rieke Usumasinte. Po ceste raňajky. Najprv prídeme do dediny Frontera Corozal, tu nasadneme do kanoe s motorovým pohonom a plávame cca 50 minút po prúde rieky do Yaxchilánu. Toto kedysi slávne a mocné mesto je ukryté v džungli a je prístupné iba touto vodnou cestou. Obrie stromy, medzi ktorými vynikajú posvätné mayské stromy ceiba, opice v ich korunách a pyramídy ukryté v džungli – to všetko dotvára mystickú atmosféru tohto miesta. Nasleduje plavba loďou proti prúdu rieky až do guatemalskej dedinky Bethel, ktorá je jediným miestom v tejto oblasti, kadiaľ môžeme vstúpiť do Guatemaly. Prestup na autobus a transfer do Isla Flores, romantického mestečka, ktoré je situované uprostred čarokrásneho jazera Petén Itzá, ubytovanie v hoteli, voľný program, kúpanie v jazere a návšteva štýlových krčmičiek na nábreží s výhľadom na západ slnka nad jazerom.

Deň 8: Isla Flores / Tikal / Isla Flores

Raňajky v hoteli, odchod z Flores a návšteva “Parque Nacional Tikal”, jedného z najväčších a najznámejších centier mayskej kultúry v klasickom období. Prehliadka Centrálnej a Severnej akropoly, chrámu “Veľkého jaguára” a “Chrámu masiek”, “Chrámu V”, ďalej “Mundo Perdido” (stratený svet), skupiny “Siedmich chrámov”, ako aj najvyššieho mayského chrámu / pyramídy v Tikale a celej Mesoamerike , ktorým je “Templo IV” s výškou takmer 70 m. Popoludní odjazd späť do Isla Flores, večer voľný program.

Deň 9: Isla Flores / Belize City / Caye Caulker

Raňajky v hoteli, odchod z Isla Flores do Belize, príchod do Belize city poobede, transfer loďou na ostrov Caye Caulker, ubytovanie, voľný program. Ostrovček nie je veľmi veľký, za hodinu a pol ho obídete a budete očarení jeho zvláštnou atmosférou: dýchne na vás reggae štýl, ospalá atmosféra, nikam neponáhľajúci sa usmievaví “Rastaman” a lokálne štýlové krčmičky a bary. Po ostrove premávajú iba golfové vozíky a sú tu len pieskové cesty. Ak budete mať pocit, že sa tu čas zastavil, je to pravda. A jedna zaujímavosť: Belize je jedinou krajinou v strednej Amerike, kde sa hovorí anglicky (bývalý britský Honduras).

Deň 10: Caye Caulker

Celý deň voľný program, odpočinok, kúpanie v mori, prehliadka ostrova, možnosť fakultatívnych výletov: šnorchlovanie na neďalekých koralových útesoch alebo celodenný výlet do preslávenej Blue Hole či na pyramídy v Lamanai.

Deň 11: Caye Caulker / San Pedro / Chetumal / Playa del Carmen

Skoro ráno odjazd loďou z ostrova, zastávka v San Pedro (Belizský immigration office) a príchod do mexického prístavu Chetumal po obede. Nasleduje transfer do Playa del Carmen (cca 3,5 hodiny jazdy). Ubytovanie v hoteli v hoteli Reef Playacar 4* AI alebo Plaza Playa 3* s polpenziou (v tichej časti Playa del Carmen, avšak len ca 20 min. pešo od 5. Avenida). Kozmopolitné centrum a srdce Riviera Maya žije vo dne v noci zábavou, má pekné pláže a hlavne povestnú 5. Avenida, ktorá je živou tepnou celého mesta. Táto “duša” Playa del Carmen, je pešou zónou plnou skvelých reštaurácií, obchodov i obchodíkov, útulných kaviarní, malých barov so živou hudbou, diskoték a pouličných umelcov, čo z nej vytvorilo obľúbené miesto po dni strávenom aktívnym odpočinkom. Multikultúrne prostredie, vibrujúca atmosféra, skvelá zábava, to všetko robí z 5. Avenidy nevšedný zážitok pre všetkých turistov.

Deň 12: Playa del Carmen

Pobyt v hoteli, voľno odpočinok, možnosť fakultatívnych výletov (Xcaret, Xelha) alebo napríklad na pyramídy v Chichén Itzá či Cobá.

Deň 13: Playa del Carmen

Dopoludnia voľno, kúpanie (podľa času odletu), o 12 h. check out v hoteli, následný transfer na letisko v Cancúne.

Deň 14: prílet do Viedne (Budapešti)

 

Pozn: Možnosť individuálneho predĺženia pobytu

<= späť na zájazd Aztékovia a Mayovia

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive