Madeira – Kvetový Festival 2017

Oslávte príchod jari sviežimi kvetinovými slávnosťami na Madeire! V termíne máj 2017 sa portugalský ostrov Madeira a najmä jeho hlavné mesto Funchal premenia na miesto pôžitkov pre viacero zmyslov vďaka nespočetnému množstvu rôznorodých farieb a podmanivých vôní a na oslavy radosti z krásnych kvetov. Nenechajte si ujsť miestny Kvetový Festival 2017!


Program:
1. deň (piatok)

V prvý oficiálny deň kvetového festivalu môžu návštevníci vidieť jedinečné “Kvetinové koberce”. Tie sú vytvorené umeleckými skupinami a tiahnu sa stredom chodníka od začiatku centra až po katedrálu.

2. deň (sobota)
V sobotu ráno je možné už od 9:00 ráno vidieť prehliadku tisícok detí, pričom každé má v ruke svoju kvetinu, ktorú obradne zasadí na miesto zvané “Múr nádeje”. Toto miesto sa nachádza na radnici na námestí. Prehliadku a tradíciu “Múra nádeje” zakončia organizátori vypustením holubov. Následne začne zaujímavá show pre deti.

3. deň (nedeľa)

V nedeľu o 16:00 prebehne ďalšia z významných udalostí – kvetinová “Grand Parade”, ktorá je zároveň aj hlavnou prehliadkou festivalu. Zúčastňujú sa jej stovky tanečníkov, ktorých kostýmy predstavujú rôznorodé kvety. Predvádzajú zaujímavú show na alegorických vozoch s chytľavou sprievodnou  hudbou. Pre promenádu je typická mäkká a nezabudnuteľná vôňa kvetín.

Cesta alegorických vozov vedie cez mesto Funchal. Začína sa na konci mestskej promenády, pokračuje okolo Mrina Shopping/St. Catarina Park a následne po novej promenáde k prístavu.

Po ďalšie dni pobytu si môžete vychutnávať relaxačnú atmosféru a prírodné krásy tohto stále zeleného ostrova. Športovci napríklad jazdy na bicykli či golfovú hru.
Pre viac informácií o možnostiach dopravy a ubytovania na Madeire nás prosím kontaktujte.

Pobyty si pre vysokú návštevnosť odporúčame rezervovať do januára 2017.

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive