Cesta po mayských pyramídach cez Mexiko/Guatemalu/Belize

14-dňový poznávací zájazd kombinovaný s pobytom pri mori v Playa del Carmen


Zájazd je určený predovšetkým záujemcom, ktorí uprednostňujú individuálnu turistiku poskytujúcu bohaté a nevšedné zážitky a autentickú atmosféru navštívených miest pred “komerčne” vykonávanou masovou turistikou. Preto je veľkosť skupiny v zájazde max. 8 osôb.

Mayovia vraj stanovili koniec svojho kalendára  na 21.12.2012. S týmto dátumom vzrástol záujem verejnosti o tajomné dedičstvo, ktoré nám Mayovia zanechali a ktoré sa zatiaľ márne snažíme rozlúštiť.

Nastane skutočne koniec sveta, ako niektorí predpovedajú, alebo sa mayský kalendár po uplynutí 13 baktonov, teda 1 872 000 dní jednoducho opäť začne počítať od začiatku v štrnástom cykle, ako tvrdia druhí? Zdá sa, že moderná veda nepozná 100% správne odpovede na otázky spájané s tajuplným mayským kalendárom, ktorého začiatok Mayovia dali na ekvivalent dátumu 11. augusta 3114 p.n.l.

Pre trasu okruhu sme Vám vybrali perly tzv. “klasického obdobia” (medzi 2. až 9. st. nl), kedy Mayovia dosiahli vrchol svojej civilizácie v astrológii či matematike a postavili svoje najkrajšie stavby. Navštívite pyramídy skryté v džungliach mexického Chiapas a Guatemaly. Budete obdivovať slávne a zrejme aj najkrajšie mayské kráľovstvá v Palenque, poplávate loďou po rieke Usumacinta až do starobylého Yaxchilánu, vystúpite na najvyššie mayské pyramídy v guatemalskej Tikalu a budete sledovať západ slnka nad jazerom z vrcholu pyramídy v Yaxha.

Absolvujete trek v najzachovalejšom tropickom pralese v strednej Amerike a strávite noc v Cabaňas v indiánskej komunite Lacandoncov. Vysvetlíme Vám, ako funguje posvätný mayský kalendár, na čo ho Mayovia používali a ak budete mať záujem, spracujeme Vám podľa neho Váš osobnostný profil. Dozviete sa mnoho z mayskej kozmológie aj astrológie, okrem iného prečo majú slávne pyramídy deväť stupňov a prečo je číslo 13 pre Mayov tak šťastné.

Nechajte sa teda aj Vy zlákať a vydajte sa s nami na poznávací zájazd poodhrnúť rúško tajomstva skutočnosti, že prečo Mayovia stanovili koniec svojho kalendára práve na zimný slnovrat v decembri roku 2012 a či nás všetkých skutočne čaká koniec sveta.

Budeme spoločne hľadať odpovede na otázky: Kto to boli Mayovia? Akí to boli ľudia, odkiaľ prišli a aký odkaz zanechali dnešnej dobe? Mayovia mali unikátny spôsob vnímania času a z toho plynúce schopnosti predvídať do istej miery svoju budúcnosť, čo je fascinujúce a mnoho naznačujúce a objasňujúce.

Nočný prejazd do Palenque je zaistený luxusným linkovým autobusom (A/C, TV, WC) a dá sa v ňom pohodlne spať. Prejazdy Bethel – Flores a Flores – Belize City je realizovaný miestnymi autobusmi. Po náročnom dennom programe je zaistené ubytovanie v kvalitných 3*/4* hoteloch. Po celú dobu pobytu budete mať k dispozícii skúseného česky hovoriaceho sprievodcu, ktorý je odborníkom na mayskú kultúru a túto oblasť veľmi dobre pozná a žije v Mexiku.

Itinerár nájdete tu: ITINERÁR – Cesta po mayských pyramídach

Cena zájazdu zahŕňa:

– Transfer z / na letisko v Cancúne

– Česky hovoriaceho sprievodcu po celú dobu okruhu

– Dopravu počas celého okruhu:

– Luxusný linkový autobus ADO GL na trase Playa del Carmen – Palenque (jediný nočný prejazd, A/C, TV, WC) a Chetumal – Playa del Carmen

– Minivan pre 10 osôb: Palenque – Aqua Azul – Misolha; Palenque – Yaxchilán – Lacanha – Bethel; Flores – Tikal;

– Linkový autobus na trase: Bethel – Flores a Flores – Belize City

– Plavba loďou: Frontera Corozal – Yaxchilán – Frontera Corozal

– Plavba loďou: Frontera Corozal – Bethel

– Plavba loďou: Belize City – Caye Caulker; Caye Caulker – San Pedro – Chetumal

– Vstupné na všetky navštívené archeologické nálezíská v rámci programu

– Raňajky a obed v Yaxchiláne

– Raňajky a večera v Lacanha

– 1 x pobyt v 3* hoteli v Palenque s americkými raňajkami

– 1 x ubytovanie v Cabaňas v indianskej komunite v Lacanha s raňajkami

– 3 x ubytovanie v 3* hoteli v Isla Flores s americkými raňajkami

– 2 x ubytovanie v 3* hoteli na Caye Caulker (bez raňajok)

– 4 x ubytovanie v 3* hoteli Carmen Inn alebo Plaza Playa s raňajkami (možnosť upgrade na 4* all inclusive)

 

Cena nezahŕňa:

– Letenku Viedeň (Budapešť) – Cancun – Viedeň (Budapešť) (cena cca 1.000,- €)

– Stravovanie okrem uvedených raňajok a obedov

– Fakultatívne výlety, napr. do Yaxha a daľšie

– Príplatok za ubytovanie v single izbe: 158,- USD počas cesty na okruhu

– Príplatok za ubytovanie v single izbe: 120,- USD v hoteli Carmen Inn (na začiatku a konci okruhu)

– Imigračné poplatky pri vstupe / výstupe z Guatemaly (cca 2 x 10 USD) a Belize (1 x 20 USD)

 

mapa

Celoročne

Doprava: Doprava:  Letecky z Viedne alebo z Budapešti, termín okruhu prispôsobíme Vám vyhovujúcemu termínu letu (cena cca 1.000,- €/osoba)

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive