Mexiko – Potápanie

Pozdĺž celého východného pobrežia mexického poloostrova Yucatán až do Hondurasu lemuje karibské pobrežie najväčší koralový útes na západnej pologuli: “Mesoamerican reef”. Karibské pobrežie Mexika ponúka skvelé príležitosti na potápanie s množstvom miest, medzi ktorými je niekoľko “svetovo” vyhlásených destinácií. Vyberte si z uvedených lokalít pre samostatné či skupinové potápanie alebo si začnite a urobte si na mieste potápačský kurz s českými profesionálnymi divermi počas svojej dovolenky. Dive shop v Playa del Carmen má najvyššiu možnú certifikáciu a môžete tam absolvovať základné aj zdokonaľovacie kurzy: Discover scuba diver, Open water diver, Advanced open water diver, Rescue diver, Nitrox diver, Divemaster, prípadne kurzy jaskynného potápania: Cavern diver, Intro to Cave, full Cave, Cavern + Intro to Cave, Complet Full Cave. V ponuke sú aj kurzy technického potápania: Technical deep air diver, Advanced nitrox diver, Trimix diver.


Pre potápačov je Playa del Carmen a jej okolie ozajstným rajom s nespočetnými možnosťami potápačských výletov. Najväčším zážitkom je bezpochyby potápanie v mystických cenotes. Tieto v tropickej džungli ukryté zatopené jaskynné systémy s takmer neobmedzenou viditeľnosťou, s prechádzajúcimi slnečnými lúčmi a prekrásnou kvapľovou výzdobou nie sú k videniu nikde inde na svete. Na svoje si tu prídu aj milovníci morského života. Na miestnych koralových útesoch sa dajú stretnúť veľké húfy menších druhov rýb, raje, korytnačky, barakudy a kanicovia. Veľkým ťahákom je bezpochyby tiež neďaleký ostrov Cozumel, vyznačujúci sa hlbšími podmorskými stenami a výbornou viditeľnosťou, kde sú väčšie aj menšie druhy rýb, korytnačky, raje, kanicovia, murény, langusty a občas aj žraloky fúzaté a žraloky bici. V mesiacoch jún až september sú na dve hodiny jazdy vzdialenom ostrove Holbox tiež k videniu žraloky veľrybie (je možné s nimi aj plávať) spolu s voľne žijúcimi delfínmi.

VÝLETY:
Ponúkame Vám ideálnu príležitosť vybrať si zo širokej ponuky potápania, ale aj šnorchlovania a to ako v mori tak i v preslávených cenotes.

Vyberte si z týchto možností výletov počas pobytu:
Potápanie v mori
Potápanie na Cozumeli
Potápanie v Cenotes

Cena výletu obsahuje:

– dopravu z hotela na miesto potápania a späť do hotela
– požičanie vybavenia
– vstup na lokality
– sprievodca
– ľahký obed a nápoje

Letenky a samotný pobyt (ubytovanie, strava, kurzy alebo aj iné aktivity k potápaniu) Vám radi pripravíme na mieru, kontaktujte nás!


mapa

Celoročne

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive