Benátky


Cena zahŕňa: Ubytovanie na 1 noc v 2* alebo 3* hoteli (viac informácií na vyžiadanie), raňajky, telefonickú asistenčnú službu v slovenskom jazyku, poistenie insolventnosti.

Možnosť doobjednať: Komplexné cestovné poistenie.

ZAUJÍMAVOSTI:

Benátky – tým sa nič nevyrovná, na svete neexistuje druhé podobné mesto. Pre mnohých sú Benátky najkrajším mestom na svete, niektorí iní ho zatracujú. Má špecifické čaro, ktorým pôsobí na návštevníkov bez ohľadu na to, či ste tam uprostred zimy kedy sa nad lagúnami vznáša ľadový opar, alebo v horúcom lete kedy sa slnko opiera do starých kostolov, palácov a vodných kanálov.

Spojenie s pevninou zabezpečuje železničná a cestná hrádza. Benátky sú postavené na 118 malých ostrovoch a popretínané niečo vyše 100 kanálmi (nazývanými aj rio), ktorých brehy spája až 400 väčšinou kamenných mostov. Asi 15 tisíc na pylónoch postavených domov tvorí hustú spleť ulíc (často iba 1,5 metra širokých).

Menšie námestia sa nazývajú Campo alebo Campiello, na rozdiel od veľkých nazývaných Piazza, nábrežie volajú Riva alebo Fondamenta. V mestskej doprave hrajú dôležitú úlohu pri preprave osôb plavidlá (vaporetti – motorové lode, motoscafi – motorové člny, gondole – chýrne benátske člny). Hlavná dopravná tepna Canal Grande (Veľký kanál) sa začína pri hlavnej železničnej stanici a pretína celé mesto a pre spoznanie mesta je najlepší.

Prechádzky nočným mestom, keď sú ulice takmer prázdne, sú obzvlášť čarovné – a bezpečné. V meste sú dva hlavné kostoly Santa Maria Gloriosa dei Frari a Santi Giovanni e Paolo, dve hlavné galérie Accademia a Collezione Peggy Guggenheim a „veľká dvojica“, ktorú tvorí Palazzo Ducale – najkrajšia gotická stavba na svete (kde v hladomorni prebýval i slávny dobrodruh Casanova) a Basilica di San Marco.

Veľmi príjemný výlet je aj po známych ostrovoch lagúny –  Burano, Murano a Torcello. Burano je ostrov, ktorý preslávila krajka (vyrábala sa tu už od 15. storočia) a má prekrásne rôznofarebné domy, ktoré vraj boli pomaľované, aby manželia spoznali svoje domovy zo svojich lodí už zďaleka na mori. Murano je najbližším a najslávnejším ostrovom fúkačov skla, Torcello je vzdialený len 5 minút loďou a patrí medzi najkrajšie miesta v Benátkach.

Lido je prímorské letovisko Benátok s niekoľkými verejnými plážami, jeho dlhá a úzka piesočina meria 12 km.

mapa

Celoročne

Doprava: DOPRAVA: Individuálna. Na vyžiadanie možnosť zabezpečenia leteniek na pravidelných linkách z Bratislavy/Viedne (info v našej CK).

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive