Romantická Florencia

Cena zahŕňa: Ubytovanie na 1 noc v 3* hoteli (viac informácií na vyžiadanie), raňajky, telefonickú asistenčnú službu v slovenskom jazyku, poistenie insolventnosti.

Možnosť doobjednať: Komplexné cestovné poistenie.


Možnosť doobjednať:  Výlety do okolia, prehliadky mesta, vinné ochutnávky…

ZAUJÍMAVOSTI:

Môžete navštíviť a obdivovať majstrovské diela umelcov ako Sandro Botticelli, Michelangelo a Leonardo da Vinci v preslávených múzeách, v nádherných kostoloch alebo len tak pri Vašich prechádzkach mestom.

Patrónmi mesta bol rod Medicejovcov a rovnomenná oblasť Medici sa tiahne pozdĺž via de Martelli, jednej z hlavných ulíc mesta. V bazilike San Lorenzo sú uložené pozostatky najvýznamnejších členov rodiny Medici.

Cesty okolo Piazza San Lorenzo sú vždy preplnené farebnými trhmi, medzi ktorými sa nachádza centrálny trh s dvojposchodovou budovou, kde sa predáva čerstvé ovocie.

Múzeum Bargello v Palazzo Vecchio ponúka prehliadku najucelenejšej škály stredovekých a renesančných sôch v Taliansku. K najvýznamnejším dielam, ktoré sú tu k videniu, patria Michelangelova socha Bakcha a Donatellova socha mladého Dávida. Duomo- Cattedrale di Santa Maria del Fjord je štvrtou najväčšou katedrálou na svete.

Piazza della Signoria bola umelo vytvorená čírou náhodou v 13. storočí a je odvtedy najskvostnejším námestím v meste,  ako aj centrom florentského politického života. Piazza je lemovaná replikami slávnych sôch a historických budov a plná turistov popíjajúcich voňavú kávu.

Palác Pitti bol navrhnutý Filippom Brunelleschim pre rodinu Pitti, rivalskú k rodu Medici. Je jedným z najnavštevovanejších miest na brehu rieky Arno, ku ktorému môžete prejsť po malebnom moste Ponte Vecchio. V Palazzo Pitti sídli druhá najvýznamnejšia florentská galéria, kde je uložená úžasná zbierka diel renesančného maliarstva.

Nájsť si trochu času sa oplatí aj na návštevu najkrajšej záhrady Giardino di Boboli (hlavný florentský park) i najpodmanivejšieho gotického chrámu Santa Croce (postavený v tvare egyptského kríža), ktorý je miestom večného oddychu mnohých slávnych obyvateľov Florencie. Medzi najznámejších z nich patrili Michelangelo, Machiavelli, Galileo a Bardi.

V neposlednom rade si nájdite chvíľu aj na návštevu Michelangelovej sochy Dávida, bájneho muža z kameňa, pomenovaného tiež “Gigantom námestia”, ktorý preslávil Florenciu po celom svete (originál je uložený v „Galleria dell´Academia“.

 

mapa

Celoročne

Doprava: DOPRAVA: Individuálna. Na vyžiadanie možnosť zabezpečenie leteckej dopravy Viedeň - Florencia od 150 € / osoba / obojsmerne.

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive