Módne Miláno

Ubytovanie: Hotel 2* alebo 3* v Miláno


Cena zahŕňa: Ubytovanie na 1 noc v 2* alebo v 3* hoteli (viac informácií na vyžiadanie), raňajky, telefonickú asistenčnú službu v slovenskom jazyku, poistenie insolventnosti.

Možnosť doobjednať: Komplexné cestovné poistenie od spoločnosti Allianz-SP.

ZAUJÍMAVOSTI:

Obraz Milána je prevažne moderný, dokonca aj jadro starého mesta sústredené okolo Dómskeho námestia, kde sa sčasti zachovali úzke uličky vejárovite pretínajúce široké ulice. Mesto je bohaté aj na umelecké pamiatky a staré budovy, pod moderným vzhľadom sa ukrýva mnoho palácov a galérií.

V centre Milána sa zorientujete ľahko. Začnite prehliadku na námestí Piazza del Duomo, kam sa dostanete peši, taxíkom alebo metrom (La Metropolitana), pozrite si milánsku katedrálu zvanú Duomo, ďalej najslávnejšiu svetovú operu Teatro alla Scala.

Quadrilatero (alebo tzv. Zlatý štvoruholník) – týmto názvom sa označuje oblasť módnych obchodných domov a luxusných obchodov, ktoré ohraničujú štyri ulice: Via Monte Napoleone, Via della Spiga, Via Borgospesso a Via Sant´Andrea. O niečo lacnejšie obchody nájdete na Corso Buenos Aires a Corso Vittorio Emanuele.

Miestnu dopravu budete potrebovať k návšteve najväčšej miestnej pamiatky, ktorou je „Posledná večera“ od Leonarda da Vinciho – obraz patrí medzi najslávnejšie umelecké diela sveta. Urobte si aj jednodňový výlet do starého lombardského mesta Pavia (cca 38 km od Milána) a severne od tohoto mesta na ceste do Milána stojí Certoza di Pavia – najkrajší kartuziánsky kláštor v Európe (dala ho vystaviť  stredoveká vládnuca milánska dynastia Viscontiovcov). Návštevu tejto národnej pamiatky je možné uskutočniť s povolením dozorného úradu v Miláne; pred kláštorom je tiež výborná reštaurácia.

mapa

Celoročne

Doprava: DOPRAVA: Individuálna. Možnosť zabezpečiť letenky na pravidelných linkách a za príplatok transfer z letiska Malpensa alebo Orio al Serio do hotela pri počte prepravených min. 2 osoby. Info v našej CK.

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive