Večné mesto Rím

Ubytovanie: Hotel 2* alebo 3* v Ríme


Cena zahŕňa: Ubytovanie na 1 noc v 2* alebo 3* hoteli (viac informácií na vyžiadanie), raňajky, telefonickú asistenčnú službu v slovenskom jazyku, poistenie insolventnosti.

Povinné doplatky: Turistická taxa € 2,00 – 3,00 / osoba / noc (platba na mieste)

Možnosť doobjednať: Komplexné cestovné poistenie od spoločnosti Allianz-SP.

ZAUJÍMAVOSTI:

Na začiatku si vychutnajte miestnu atmosféru tak, že si zájdite na dobrú kávu, skvelú taliansku zmrzlinu (gelato) alebo voňavé pečené gaštany, ktoré predávajú na rímskych uliciach. Prejdite sa po niektorom z pokojnejších námestí – najvhodnejšia je Piazza Navona a trhovisko Campo dei Fiori.

Potom sa vyberte na Piazza Venezia, rozľahlé rušné námestie, ležiace v samotnom srdci mesta. Nad námestím sa týči Monumento a Vittore Emanuelle II., obrovský pamätník pripomínajúci zjednotenie Talianska. Napravo je Kapitol – srdce antického Ríma. Z námestia vedú tri hlavné ulice, prvá Via Dei Fiori Imperiali vedie okolo dvoch veľkých komplexov, ktoré tvorí Forum Romanum a Koloseum. Významný kostol v tejto časti mesta je Santa Maria Maggiore, nachádzajúci sa pri hlavnej stanici Termini.

Navštívte Pantheon – najlepšie zachovanú pamiatku na antický Rím. Postranné uličky ukrývajú známe a navštevované miesta ako Fontana di Trevi a Španielske schody či veľkú galériu Palazzo Barberini. Za Piazza del Popolo sa rozkladá veľký rímsky park Villa Borghese aj s dvomi významnými múzeami Galleria Borghese (maliarstvo a sochárstvo) a Villa Giulia (antické umenie a artefakty).

Na druhej strane rímskej hlavnej rieky Tiber je Bazilika S. Pietro a Anjelský hrad, Vatikánske múzeá a Sixtínska kaplnka  – komplex je najväčším múzeom na svete (územie nezávislého štátu Vatikán). Najviac obchodov je sústredných okolo Via dei Condotti, kde nájdete tie najslávnejšie mená módnych návrhárov. O niečo lacnejšie obchody sú na Via del Corso, Via Nazionale a Via del Tritone. Obchody s umeleckými a starožitnými predmetmi sú napr. na Via del Babuino, Via Margutta či Via Giulia…. A najlepšie obchody s potravinami sú na Via Santa Croce a Via Cola di Rienzo.

Večné mesto plné vždy nových zážitkov – to je Rím.

mapa

Celoročne

Doprava: DOPRAVA: Individuálna. Na vyžiadanie možnosť zabezpečenia leteniek na pravidelných linkách Bratislava/Viedeň – Rím a späť (info v našej CK).

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive