Madeira - Perla Atlantiku

Ak túžite navštíviť v krátkom čase a na malej rozlohe niekoľko vzdialených zemí, navštívte Perlu Atlantiku – portugalskú Madeiru. Ide o skutočný fenomén s prekrásnou a rôznorodou prírodou. Na rozlohe 57×22 km na vlastné oči uvidíte miesto, ktoré svojim prírodným bohatstvom a osobitým rázom pripomína každú chvíľu inú krajinu. Ostrov sopečného pôvodu vyniká svojou rôznorodosťou, miestami v nej vidíte Južnú Ameriku, Nový Zéland, alebo aj Škótsku vysočinu.


Ponuka Madeira

Zobraziť všetky pobyty v tejto destinácii v našej aktuálnej ponuke Madeira.

Reálie (Madeira)

Ostrov je v svojej podstate pomerne malý. Od západu na východ je Madeira dlhá iba 57 km a zo severu na juh je to dokonca iba 22 km. Leží západne od Afrického kontinentu, iba necelých šesťsto kilometrov od pobrežia Maroka. Od čias portugalských a španielskych námorných výprav patrí oficiálne k Portugalsku. Od Lisabonu ju delí takmer 1 000 km Atlantického oceánu. Madeira je tiež známa ako ostrov kvetín. Typickými kvetom pre ňu sú orchidey. Tie nájdete nielen v nezabudnuteľných botanických záhradách, ktoré ročne lákajú tisíce návštevníkov, ale aj na súkromných záhradkách. Radosť z farieb a príjemný zážitok nadobudnete určite aj v mestskej tržnici vo Funchale, kde sa vám prihovoria kvetinárky v tradičnom madeirskom kroji, predávajúce rezané kvety a sadenice. Tí, ktorí sa radšej zabávajú trochu akčnejšie a najradšej pohybovými aktivitami, mali by vedieť, že je Madeira vhodná na pešiu aj cyklistickú turistiku. Trasy vedúce pozdĺž zavlažovacích kanálov Levadas, ponúkajú terén rôznej náročnosti. Nerovný povrch tohto ostrova vytvoril vynikajúce podmienky na golf. Madeira sa pýši jedným z najkrajších golfových ihrísk v Európe. Čo sa týka vodných aktivít a športov, domáci holdujú hlbinnému rybolovu, turisti zase potápaniu alebo plavbe na výletných lodiach, kde je možné obdivovať delfíny.


Celoročne

,

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive