Kvetinový Festival – Madeira 2013

Oslávte príchod jari sviežimi kvetinovými slávnosťami. V termíne 09.05. – 12.05.2013 sa portugalská Madeira a mesto Funchal premenia na miesto pôžitkov pre viacero zmyslov – nespočetného množstva rôznorodých farieb a podmanivých vôní – a oslavy radosti z krásnych kvetov. Nenechajte si ujsť Kvetový Festival 2013!


Program:
09.05.2013 (štvrtok)

V prvý oficiálny deň kvetového festivalu môžu návštevníci vidieť jedinečné “Kvetinové koberce” vytvorené umeleckými skupinami, ktoré sa tiahnu stredom chodníka od začiatku centra až po katedrálu.

11.5.2013 (sobota)
V sobotu ráno je možné už od 9:00 ráno vidieť prehliadku tisícok detí, pričom každé má v ruke svoju kvetinu, ktorú obradne zasadí na miesto zvané “Múr nádeje”. Toto miesto sa nachádza na radnici na námestí. Prehliadku a tradíciu “Múr nádeje” zakončia organizátori vypustením holubov, následne začne zaujímavá show pre deti.

12.5.2013 (nedeľa)

V nedeľu o 16:00 prebehne ďalšia z významných udalostí, kvetinová “Grand Parade”, ktorá je zároveň aj hlavnou prehliadkou. Zúčastňujú sa jej stovky tanečníkov, ktorí predstavujú rôznorodé kvety v daných kostýmoch a predvádzajú zaujímavú show na alegorických vozoch so sprievodnou chytľavou hudbou. Pre promenádu je typická mäkká a nezabudnuteľná vôňa kvetín.

Cesta alegorických vozov vedie cez Funchal, začína sa na konci mestskej promenády a pokračuje okolo Mrina Shopping/St. Catarina Park, následne po novej promenáde k prístavu.

Po ďalšie dni pobytu si môžete vychutnávať relaxačnú atmosféru a prírodné krásy tohto stále zeleného ostrova.
Pre viac informácií o možnostiach dopravy a ubytovania na Madeire nás prosím kontaktujte.

Reálie ()


Celoročne

CK BONVIVÁN

Staré Záhrady 3
821 05
Bratislava
info(a)ckbonvivan.sk

Naše destinácie

Kuba
Mexiko
Portugalská Madeira
Grécka Lefkáda

Vitajte v CK BONVIVÁN

Vytvorenej pre pôžitkárskych cestovateľov. Radi spoznávate nové miesta, ľudí, kultúru, chute aj vône? Alebo hľadáte vhodný darček pre svojich blízkych, ktorí milujú cestovanie tak ako my?

Copyright © 2009 - 2014 CK BONVIVÁN and respective owners. All rights reserved. [] CK BONVIVÁN is not responsible for the content of external Internet sites. Design by beehive